Consultant fonduri europene Iasi

Cerinte specifice job

Candidatul ideal

  • Cunoștințe legislative în domeniu;

  • Experiență în depunerea și implementarea proiectelor / proiectelor europene(6 luni-1 an) constituie un avantaj;

  • Capacitate foarte bună de comunicare/relaționare/negociere;

  • Spirit de observație/atenție la detalii;

  • Cunoștințe operare PC: Word, Excel(excelent), E-mail, Outlook, web;

  • Capacitate de analiză și sinteză;

  • Studii superioare finalizate (preferabil în domeniul economic/tehnic/agronomic).

  • Seriozitate;

  • Capacitate de asimilare de informatii noi intr-un timp cat mai scurt;

  • Orientarea spre rezultate si dorinta de perfectionare in domeniul consultantei in

  • Managementul de proiecte;

  • Cunoasterea legislatiei in domeniu;

  • Relationare cu clientii si negociere;

  • Atentie la detalii ;

  • Bun organizator;

  • Capacitate de analiza si sinteza;

  • Proactivitate;

  • Capacitatea de a lucra organizat cu termene limita;

  • Abilitati de comunicare si organizare;

  • Spirit de echipa, deschidere spre schimbare;

  • Perseverenta;

  • Punctualitate;

  • Atentie distributiva;

Descriere job

  • Principalele tale sarcini și responsabilități vor fi:

  •  Analiza programelor lansate și identificarea soluțiilor de finanțare pentru potențialii beneficiari;

  • Evaluarea eligibilității beneficiarilor și a proiectelor;

  • Consultanță în elaborarea și implementarea proiectelor europene pe diverse programe de finanțare;

  • Verificarea conformității documentelor transmise de către beneficiari și consilierea acestora pentru obținerea/realizarea/semnarea documentelor;

  • Consilierea beneficiarilor în relația cu instituția finanțatoare;

  • Întocmirea documentațiilor specifice implementării proiectelor: dosare de achiziție, documente de plată, rapoarte;

  • Monitorizarea activităților în vederea implementării proiectelor conform graficelor/cererii de finanțare;

  • Relaționarea cu instituțiile finanțatoare.

Beneficii

  • Un pachet salarial care recompensează performanța (salariu fix 1800-2500 in functie de experienta , plus bonusuri);

  • Tichete de masa si decontarea transportului (in cazul deplasarilor);

  • Oportunitatea de contribui la dezvoltarea proiectelor europene alaturi de o echipă tânără și entuziastă.

Va rugam sa completati un formular de aplicare job. Persoanele care se potrivesc cerintelor angajatorului vor fi contactate telefonic pentru stabilirea unui interviu.

Va uram mult succes!

  • Facebook Black Round