Inginer electric proiectant low voltage si extra low voltage

Certificari si experiente :

  •  Experienta pe o pozitie similara constituie avantaj;

  •  Diploma de Inginer care sa ateste acest fapt (Licenta in Ingineria Instalatiilor Electrice/Constructii sau domeniul similar);

Abilitati necesare:

  • Abilitatea de a mentine un inalt nivel in pregatirea si introducerea informatiilor cu multa precizie;

  • Atentie la detalii si nivel ridicat de acuratete;

  • Aptitudini profesionale privind utilizarea Microsoft 2010, AutoCAD;

  • Rezistenta la stres;

  • Organizarea eficienta a timpului de lucru;

  • Angajatul trebuie sa respecte toate clauzele de confidentialitate din cadrul proiectelor in care este implicat;

  • Excelente aptitudini interpersonale ;

  • Lucrul in echipa;

  • Excelente abilitati de comunicare;

  • Abilitati de organizare;

  • Capabil sa demonstreze o gandire inovativa;

  • Intelegere a responsabilitatii personale;

  • Interes activ in propria dezvoltare profesionala;

  • Flexibilitate;

  • Capacitate de a  respecta termenele de livrare a lucrarilor.

Activitati specifice

  • Verificarea si monitorizarea desfasurarii activitatii de proiectare a instalatiilor electrice in calitate de reprezentant al proiectantului, asigurandu-se ca lucrarea se desfasoara in conditii de calitate cu indrumarile Proiectantului.

  • Pregatirea rapoartelor tehnice si preliminare dupa cum este necesar;

  • Participa la procedura de testare si avaluare si furnizeaza rapoarte dupa cum este necesar;

  • Raspunde la intrebarile contractorului si participa la sedintele din teren;Indeplineste alte sarcini conform solicitarilor adresate de catre Seful de Departament.

  • Instalarea si configurarea computerului hardware/software si aplicatii;

  • Rezolvarea problemelor de sistem si retea atunci cand este necesar;

  • Verificarea echipamentelor informatice;

  • Contribuie la elaborarea schemelor echipamentelor in detaliu, pentru realizarea lucrarii conform normelor de proiectare specifice;

  • Intelege necesitatea privind calculele detaliate si cu ajutorul pregatirii si a mentorilor, munca va deveni eficienta alaturi de metodele de calcul folosite in acest domeniu;

  • Promovarea metodelor sustenabile si de eficienta energetica in elaborarea planurilor si colaborarea cu Seniorul sau privind sistemele de implementare folosite de catre membrii echipei sale;

  • Isi actualizeaza cunostintele tehnice conform noutatilor din domeniu.

  • Aplica si intelege contractul, scopul precum si domeniul de aplicare privind rezolvarea proiectului.

  • Se asigura ca se respecta normele de Sanatate si Securitate in toate domeniile de activitate din cadrul  companiei;

  • Se asigura ca sunt indeplinite toate cerintele legale si statutare.

  • Furnizeaza Sefului Direct actualizari periodice ale activitatii sale incluzand anumite riscuri si preocupari legate de aceasta.

  • Participa si contribuie la sedintele din cadrul departamentului, atunci cand este solicitat;

  • Contribuie la strategia de lucru a departamentului incluzand sustinerea strategiei de continuitatate a desfasurarii activitatii companiei;

  • Se asigura ca sunt indeplinite cerintele Sistemului de calitate al managementului  precum si Durata de viata a proiectului in cadrul echipei si a proiectului;

  • Completeaza pontajele la termenele solicitate;

  • Raspunde cu privire la toate oportunitatile.

  • Acorda feedback privind oportunitatile de dezvoltare a afacerii;Efectueaza calculi a nivelului de iluminat din camera utilizand soft-ul Dialux;

  • Stabileste incarcarile de putere utilizand diferite soft-uri;

  • Evalueaza sistemele de legare a prizelor de pamant;

  • Elaboreaza planuri privind infrastructura de proiectare a instalatiilor electrice, de iluminare ,joasa putere, precum si a sistemelor de proiectare privind avertizarea si protectia la incendiu, Securitate si stocare It in 2D sau 3D asa cum este solicitat.

  • Dimensioneaza si selecteaza tipurile de cabluri, utilizand diferite pachete de softuri;

  • Elaboreaza schemele tablourilor electrice;

  • Noteaza specificatiile proiectelor si stabileste programele pentru toate echipamentele;

  • Elaboreaza listele de cantitati

  • Pregateste rapoarte de Due Diligence

  • Colaboreaza cu Inginerii de Instalatii mecanice si cu toti ceilalti din domeniile importante;

  • Colaboreaza cu membrii echipei de proiectare pentru a transmite cerintele Departamentelor de Instalatii Electrice si mecanice , la fel de bine precum un sumar al unui client;

  • Efectueaza si alte activitati conexe necesare, solicitate in mod rezonabil de seful de departament.

Beneficii:

  • Junior Engineer; salariu fix intre 2800 -3600 net negociabil in functie de experienta

  • Engineer: salariu fix intre 3700-4500 net negociabil in functie de

  • Posibilitate de avansare;

  • Bonus de relocare;

  • Asigurare medicala;

  • Traininguri interne;

  • Overtime compensat prin bani/ timp liber;

  • Bonus anual;

  • Mic dejun asigurat de companie in fiecare zi de vineri.

Va rugam sa aplicati o singura data/candidat. Orice persoana care completeaza unul din chetionare va fi contactata telefonic de catre unul din operatorii nostri.

Va uram mult succes!

  • Facebook Black Round