Sef sala Restaurant cu origine Mexicana Iasi

Descrierea postului:

Supervizeaza activitatiile ospatarilor  si barmanilor si asigura o servire excelenta. Intretine o atmosfera placuta, relaxanta si primitoare in restaurant si pe terasele acestuia.

Este  important sa fii o persoana echilibrata emotional si un bun manager al emotiilor tale si a celor din echipa.

Experienta de minim 1 an pe o astfel de pozitie in cadrul aceluiasi restaurant este un criteriu foarte important de selectie.

Din "bucataria" interna:

- Supravegheaza saliile de mese din punct de vedere al aspectului, facilitatilor, curateniei si igienei;

-  Supravegheaza si coordoneaza activitatea ospatarilor si barmanilor;

-  Mentinerea unor relatii bune de munca intre colegii din toate compartimentele;

-  Programarea si organizarea evenimentelor festive;

-  Solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor si/sau reclamatiilor clientilor;

-  Raspunde pentru calitatea serviciilor oferite in restautant;

-  Raspunde pentru calitatea personalului aflat in subordine;

-  Executa orice alte dispozitii date de administratorul societatii sau directorul unitatii in realizarea sarcinilor pe  termen scurt ale societatii in limitele respectarii temeiului legal.

-  Isi insuseste si respecta specificatiile procedurilor si normele sistemului de siguranta alimentara HACCP si standardul de calitate ISO;

-  Supravegherea ospatarilor in vederea respectarii normelor de igiena si siguranta alimentara HACCP si ISO;

 - Raspunde pentru respectarea standardelor de calitate a preparatelor servite clientilor;

 - Urmareste implementarea si aplicarea normelor de siguranta alimentara HACCP in restaurant;

- Contribuie si urmareste implementarea sistemului de management de performanta;

-  Defineste performanta in departamentul restaurant atat prin rezultate, cat si prin comportament.

Cerinte si responsabilitati ale postului:

- Aspect fizic ingrijit;

- Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala, de regula engleza;

- Atentie la detaliu;

-Loialitate si capacitate de a lucra cu minimum de supervizare

- Comportament decent si politicos in relatiile cu clientii;

Va rugam sa aplicati o singura data/candidat. Orice persoana care completeaza  chestionarul va fi contactata telefonic de catre unul dintre operatorii nostri.

Va uram mult succes!

  • Facebook Black Round