Tesator Germania

Candidatul ideal

Studii medii (scoala profesionala, minim 10 clase);

Cunoasterea limbii germane sau engleze la nivel conversational (cu disponibilitate de invatare pe viitor a limbii germane);

Varsta cuprinsa intre 25-40 ani;

Experienta de munca in fabrica cu profil de tesatorie;

Atentie la detalii, indemanare si rabdare;

Disponibilitatea de a lucra in 3 schimburi;

Persoana care doreste sa se stabileasca cu domicilul in Germania;

Gandire pozitiva; Munca in echipa;

Detinator autovehicul proprietate personala pentru deplasare la locul de munca.

Descrierea jobului

Razboaiele noastre sunt pentru tesut banda ingusta de la Jacob Müller, de tip NF si NG.

Un tesator trebuie sa faca urmatoarele lucruri in decursul unui schimb:

- Preluarea schimbului

- Efectuarea controlului calitatii produsului finit si inregistrarea in documente specifice procesului;

Pe durata schimbului pot aparea situatii in care va trebui sa:

- Incarcarce razboiul, innoade fire;

- Seteze/regleze razboiul de tesut;

- Monitorizeze si sa ajusteze razboaiele de tesut;

- Intretina si sa curete razboaiele de tesut.

- Schimbe containerele pline si sa le inregistreze in sistem.

Beneficii:

Contract de munca pe perioada determinata pana la doi ani, cu posibilitatea unui contract de munca permanent in funtie de realizari; Scolarizare la locul de munca; Salariu brut 12 euro/ora;

Salariul minim net este de 1300 de euro/luna la 40 de ore/ saptaptamana lucrata.

Asigurare cazare pe perioada de proba (pana la semnarea contractului);

Asigurare cazare in primele 3 luni dupa semnarea primului contract.

Va rugam sa aplicati o singura data/candidat. Orice persoana care completeaza  formularul va fi introdusa in baza de date de catre unul dintre operatorii nostri. In momentul in care apare o oportunitate de job care se potriveste cu profilul dumneavoastra, veti fi contactat(a) telefonic pentru stabilirea unui interviu.

Va uram mult succes!

  • Facebook Black Round